Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Magnesium Citrate Malate

 

Yazar:

Aileen Jager - M.Sc. Oec.troph.

Satış Müdürü

Dr. Paul Lohmann GmbH & Co. KGaA

 

Gıda Takviyeleri için Magnezyum Sitrat Malat

Dr. Paul Lohmann® Magnezyum Sitrat Malat ürünü, gıda takviyeleri için onaylanmış, tamamen reaksiyona girmiş bir Mineral olup yeni bir içeriktir. Magnezyumun iki organik asit olan sitrik asit ve malik asit ile birleşimi, mükemmel çözünürlüğün yanı sıra biyoyararlanım ve biyoerişilebilirliğe sahip bir Mineral Tuz ortaya çıkarmaktadır. Sitrik asit ve malik asit insan metabolizmasının bir parçasıdır ve bu nedenle kolay metabolize olurlar.

Serbest akışlı ve higroskopik olmayan çözünür toz, yüksek stabiliteye sahip berrak bir çözelti oluşturur. Magnezyum içeriği diğer organik Magnezyum Tuzlara benzer, ancak sıvı uygulama formlarında daha yüksek performansa sahiptir. Kıyaslanabilir ürünler raf ömrü boyunca çözeltide stabil değildir, hatta çözünmez. Kendi orijinal tadı diğer Magnezyum kaynaklarına kıyasla daha hoştur ve kolayca gizlenebilir. Magnezyum Sitrat Malat, Dr. Paul Lohmann® tarafından içmeye hazır konsantre sıvı gıda takviyelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Magnezyumun fizyolojik fonksiyonları

Hayati öneme sahip Magnezyum elementinin yokluğunda canlı hücrelerin çok çeşitli fizyolojik işlevlerini gerçekleştirmeleri mümkün olmaz. Magnezyum, hemen hemen tüm metabolik süreçlerde temel bir öneme sahiptir; nöromusküler ve kardiyovasküler sistem için zaruridir. Tüm yaşam boyunca, özellikle de hamilelik, çocukluk ve yaşlılık evrelerinde yeterli miktarda Magnezyum kaynağının temin edilmesi önemlidir. Yaşamın bu evrelerindeki insanlar ve belirli hastalıkları olan kişiler için Magnezyum ihtiyacı daha yüksektir.

Magnezyum eksikliği kardiyak aritmi, anoreksi, letarji, halsizlik, ajitasyon, kas spazmları, titreme ve kas krampları gibi çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Gıda takviyesi kullanımı ile eksiklik önlenebilir. Avrupa'da yetişkinler için günlük Magnezyum alımı Besin Referans Değeri (NRV) 375 mg’dir. Magnezyumun gün boyunca sürekli kullanılması yararlı olur.

Yeni Magnezyum Tuzumuz, Gıda takviyeleri için 2002/46/EC sayılı Direktifi değiştiren 2021/418 sayılı Komisyon Yönetmeliği (AB) ile Avrupa'daki gıda takviyelerinin zenginleştirilmesi için gerekli izinleri almıştır.

Dr. Paul Lohmann® olarak, Mineral Tuzların kimyasal ve fiziksel modifikasyonundaki uzmanlığımız ve müşteri odaklı kurumsal felsefemiz ile fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek için ideal ortağınız olarak karşınızdayız. Daha fazla bilgi almak ister misiniz veya başka sorularınız mı var? Lütfen temsilcimizle iletişime geçin.

Dr. Paul Lohmann GmbH & Co. KGaA

Hauptstrasse 2

31860 Emmerthal/Almanya

sales@lohmann4minerals.com

www.lohmann4minerals.com

 

Türkiye Temsilcisi:

ATS Advanced Technology Supplies
Tel: +90 212 287 32 50

ats@atstr.com
www.atskimya.com

 

ATS Advanced
Tecnology Supplies

Advanced

Hızla gelişen teknoloji ve doğru bilginin şekillendirdiği sektörde öncü olabilmek, üretimimizi bu iki çizgiye paralel olarak geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.

Technology

Gelişmiş teknolojileri takip ediyor, A kalite kimya için gerekli tüm güncel donanımlarını bünyemize katıyoruz.

Supplies

Sektörün devamlı gelişen, gereksinimleri değişen tüm ihtiyaçlarında isteği karşılamak adına "bilgi üretimini" destekliyor ve sürekli yenilenerek ilerleme prensibini savunuyoruz.

E-BÜLTEN

Posta listemize abone olarak, bizden gelen son haberler ile yeniliklerden haberdar olacak ve her zaman güncel kalacaksınız.

© 2019 Tüm hakları saklıdır. Ats Kimya | Design by:Ritim Ajans